דוכן טורטיה מקסיקנית

דוכן טורטיה מקסיקנית של YAMI כולל:

– דוכן מעוצב 
– אנשי צוות מקצועים בהתאם לכמות האורחים שמכינים טורטיות במקום הארוע
– דוכן טורטיות בשרי עם בשר טחון או צימחוני
– טורטיות איכותיות
– תוספות ומילוי שמכינים בזמן האירוע חםם וטרי
– דגש על חומרי גלם איכותיים, וטריים.

דוכני מזון לאירועים מתאימים למגוון רחב של אירועים, ימי הולדת, בר מצווה, בת מצווה,אירועי חברה, חתונות ועוד..

דוכן טורטיה מקסיקנית לאירועים בשנים האחרונות הפך להיות מאד שכיח הוא מגיע גם כדוכן בשרי או שהוא מגיע כדוכן צימחוני, חומרי הגלם הטריים מורגשים בכל ביס במנה, כיום זהו דוכן שמוזמן בעיקר בחתונות אירוסין, אירועים עסקיים, חברות, בד"כ קהל בוגר אוהב את המנה ויודע להעריך אותה.

דוכן טורטיה מקסיקנית לאירועים זהו דוכן שיכול להתאים גם לקהל צמחוני שנעשה רק עם ירקות טריים שמוקפצים.

אצלנו YAMI כמי ששמחים ומשתתפים אתכם בשמחות כבר יותר מעשר שנים, נותנים דגש על חוויה בלתי נשכחת, צוות איכותי, חומרי גלם איכותיים, ושירות מעל הכל, אנו מתייחסים לכל ארוע כאילו הוא הארוע האישי שלנו והביקורות מדברות בעד עצמן.

בכדי שיהיה אירוע בלתי נשכח האוכל הוא תמיד מרכיב מרכזי בחוויה, ואצלנו ב- YAMI דוכני מזון לאירועים בין אם מדובר בדוכני מזון לאירועים קטנים או גדולים אנו נותנים דגש לאירוח וחוויה נפלאה כך יעידו לקוחותינו המרוצים שבמשך השנים הגענו אליכם והשתתפנו מגוון אירועים בכל מקום בארץ.

צרו קשר עוד היום ונשמח לייעץ לכם ולהיות אתכם באירוע שלכם

דוכן סביח
דוכן סביח
דוכן ברביקיו על האש
דוכן ברביקיו על האש
דוכן פסטה איטלקית
דוכן פסטה איטלקית
דוכן צ'יפס לאירועים
דוכן צ'יפס
טורטיה ויקיפדיה ערך זה עוסק בלחם מקסיקני עגול, דק ושטוח. אם התכוונתם לחביתת טורטייה ספרדית, ראו חביתת תפוחי אדמה ספרדית. טורטיות טורטייה (בספרדית: Tortilla) היא סוג של לחם עגול, דק ושטוח. בצק הטורטיות עשוי תירס או קמח חיטה דקיק ואינו מכיל שמרים. מקורה של הטורטייה במקסיקו ומרכז אמריקה, והיא נפוצה כיום גם בארצות הברית ובקנדה. זהו מאכל מסורתי גם בקרב אינדיאנים מדרום-מערב ארצות הברית. טורטיות נאפו במקסיקו עוד בטרם הגעת האירופאים לאמריקה, אך השם "טורטייה" ניתן להן על ידי הספרדים, בשל דמיונן לחביתות הטורטייה הספרדיות[1]. מקור השם "טורטייה" עצמו ב"טורטה" (torta), עוגה עגולה פשוטה[2]. מספר מאכלים מקסיקניים מבוססים על טורטייה עם מילוי, ולעיתים שלב נוסף של אפייה או טיגון, ביניהם: בוריטו, טאקו, אנצ'ילדה, קסדייה וטוסטדה.
התקשר עכשיו
שינוי גודל גופנים
WhatsApp chat